Tarihçe

DÜNDEN BUGÜNE ZEYTURSAN

timeline_pre_loader

1983

 

Hikayemiz başladı

1984

 

Türkiye’nin, ilk pastörize edilmiş kavanoz turşusunu ürettik.

1985

 

Berrak markasıyla üretime başladık.Aynı yıl Türkiye’nin ilk pastörize turşu ihracatını, Almanya’ya gerçekleştirdik.

1994

Dünyaca ünlü hızlı yemek zincirleriyle anlaşmalar yaparak, özel üretimlere başladık ve en büyük turşu tedarikçilerinden biri olduk.

2006

 

Fabrikamızın üretim alanı 25 bin m2’ye, yıllık sebze işleme kapasitesi de 8 bin tona çıkarıldı.

2010

 

İstanbul-İzmir Karayolu Projesi dolayısıyla, Gedelek’teki tesisimiz istimlak oldu. Gemiç’te 86 bin m2’lik yeni fabrikamızın inşaatı başladı. Arazinin 2.7 dönümlük ağaçlık kısmı, çevre tarlalarımızdaki kimsesiz hayvanlar için bir yaşam alanı haline getirildi.

2010

 

Berrak markamızı, internette de satışa sunabilmek için www.tursu.com.tr sayfasını açtık.

2012

 

Berrak logomuzu ve Zeytursan kurumsal kimliğimizi yeniledik. Aynı yıl, Berrak markamız, Altın Elbiseli Adam’ın SKYTÜRK’teki TV programına sponsor oldu.

2013

 

Ev markasıyla üretime başladık.

2015

 

Gemiç tesislerimizde başladığımız üretim kapasitemiz 2 katına çıktı.

2016

 

Berrak markamızı; hepsiburada.com, n11.com, Getir’de de satış sunduk. Tüm dünyadan aldığımız siparişlerle kapasitemiz 9000 tona çıktı. Aynı yıl, “Tüm Canlar Birdir” diyerek, kimsesiz hayvanların tedavilerine destek olmak için, HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) aracılığıyla veteriner ve kliniklere tedavi sponsorluklarına başladık.

2017

 

Zeytursan, dünyanın en büyük hızlı-yemek zincir lokantalarından birinin, Almanya hariç, Avrupa, Afrika ve Orta Doğudaki tek turşu tedarikçisi oldu. Üretim kapasitesini yıllık 15.000 ton sebzeye çıkardı.

2018

Hayâllerimizden biri olan geleneksel Türk içeceği ve günümüzün en sağlıklı sporcu içeceklerinden biri olarak kabul edilen BERRAK TURŞU SUYU’nu üretmeyi başardık. Acılı ve sade olarak MİGROS raflarında yerini alan yeni ürünümüz tabii ki yine pastörize, katkısız ve koruyucusuz.