Hakkımızda

BEREKETLİ
TOPRAKLARIN
MİRASI

Zeytursan, 1983’te kurulan köklü bir turşu üreticisidir. Sürdürülebilir tarım uygulamalarını kullanarak geleneksel tarifleri modern teknolojiyle birleştirir ve tüketicilere en sağlıklı ve lezzetli zeytin ve turşu ürünlerini sunar.

Bu topraklarda yetişen zeytinler ve sebzeler, dünya üzerindeki en değerli hazine olarak görülür. Zeytursan, yıllar boyunca bu değerli hazineyi korumak için sürdürülebilir tarım uygulamalarını teşvik ederek toprakların bereketini ve doğal dengesini koruma misyonunu üstlenmiştir. Bu sayede, Zeytursan ürünlerinin kalitesini ve lezzetini sürekli yükseltir.

Zeytursan’ın kurulduğu günden bugüne kadarki başarısı, üreticileri ve müşterileri arasında kurduğu güçlü ve güvenilir ilişkiler üzerine dayanır. Hem B2B iş modeliyle hem de Berrak isimli kendi markasıyla, tüm dünyaya Türkiye’nin en iyi zeytin ve turşu ürünlerini sunar.

Tüm dünyaya sunulan Zeytursan ürünleri, tüketicilerin ve üreticilerin hayatına değer katmak ve daha sağlıklı, doğal ve lezzetli bir dünya yaratmak için çalışır. Ulusal ve uluslararası zincir marketlerin private label yani fason üretiminde de her geçen gün ilerlemekteyiz. Bugüne kadar, 100’e yakın ülkeye ihraç ettiğimiz ürünlerimizle, Türkiye’nin dünyadaki lezzet elçilerinden biri olmanın gururunu yaşıyoruz.

01.

MİSYONUMUZ

Tüm ilişkilerimizde; karşılıklı yarar sağlayarak, iyi niyetle ve anlayışla yaklaşarak, yasalara ve ahlâk kurallarına uyarak, dürüst çalışmayı benimsiyoruz. Daima müşterilerimizin beklentilerine, sağlıklı ve hijyenik koşullarda üretilen kaliteli ürünlerle karşılık vererek ve müşterilerimizin her adımda yanlarında olarak ürünlerimize sahip çıkıyoruz. Ayrıca Türkiye ve dünya için, çevreyi koruma bilinciyle hareket etmeyi ve bu bilinci yeni nesillere aktarmayı önemsiyoruz.

02.

VİZYONUMUZ

Geleneksel tarifleri yüksek kaliteli üretim süreçleriyle birleştirerek ve her geçen gün ürün çeşitliliğimizi arttırarak; ülkemizin sebze ve meyve yetiştiriciliğindeki eşsiz yerini, ihracatla değerlendirmeyi istiyoruz. Böylelikle Türkiye’nin ve dünyanın en çok tercih ettiği marka haline gelmesini sağlayarak ve istikrarlı büyümemizi sürdürerek geleneksel lezzetlerimizi dünya sofralarına taşımayı hedefliyoruz.

ZEYTURSAN’IN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ANLAYIŞI

Sahip olduğumuz kalite, gıda güvenliği, çevre ve sosyal sorumluluk politikalarımız çerçevesinde şekillenmektedir. Birleşmiş Milletler’in belirlemiş olduğu Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA) kapsamında gezegenimize yönelik sorumluluğumuzu önemsiyor ve toplumsal refahı arttırmak üzere çalışıyoruz.

SKA 5 - TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ 70%
SKA 9 - SANAYİ, YENİLİKÇİLİK ve ALTYAPI 80%
SKA 13 - İKLİM EYLEMİ 90%
SKA 15 - KARASAL YAŞAM 85%

ZEYTURSAN GES PROJESİ

Zeytursan Fabrikası, 2022 yılında toplamda 2.517.552 kWh elektrik tüketmiştir. 2023 yılı itibari ile bu enerji ihtiyacını karşılamak için Güneş Enerjisi sistemlerini kullanarak tüm enerjiyi güneşten elde edecektir. Güneş enerjisi, doğal bir kaynak olduğundan, fosil yakıt kaynaklı elektrik ihtiyacını azaltarak doğaya katkıda bulunmaktadır. Zeytursan firması, enerji ihtiyacını güneş enerjisi ile karşılayarak doğaya olan saygısını göstermektedir. Ayrıca, çatı alanındaki güneş panelleri, enerjiyi çatıda üretip fabrikada kullanarak iletim hatlarına bağlı kayıpları minimize etmektedir.

Güneş panelleri teknolojisi, toplamda 1.280.000 kg CO2 tasarrufu sağlamıştır. Bu, doğada bulunan 106.666 ağacın emebileceği karbon miktarını engelleyen çevre dostu temiz enerji ile elde edilmiştir.

Güneş panellerinde kullanılan tüm kablolar, dünyanın çevresinde iki tur atabilecek kadar uzundur. Her bir panel 26 kg ağırlığındadır ve toplamda 132.418 kg ağırlık oluşturmaktadır.

0
Ton İşlenmiş Sebze
0
Kavanozlanmış Ürün
0
Mevsimdir Kaliteli Üretim

MARKALARIMIZ

REFERANSLARIMIZ