Yönetim Kurulu

M. Memduh Gökçen

YÖNETİM KURULU ONURSAL BAŞKANI

1932 yılında Bursa’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde tamamladı. Yüksek öğrenimini Almanya’da Karlsruhe Teknik Üniversitesi’nde yaptı. Türkiye’ye döndükten sonra, Bursa’da çeşitli şirketlerde kurucu, yönetim kurulu başkanı ve genel müdür olarak çalıştı. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO)’da Yönetim Kurulu Üyesi ve Meclis Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

1973 yılında Belediye Meclis Üyesi oldu ve daha sonra Belediye Meclis Başkan Yardımcısı pozisyonuna getirildi. 1983’te yapılan genel seçimde, Bursa milletvekili seçildi.

Bursa’nın tarih ve kültür çalışmalarını destekleyen Memduh Gökçen, Gökçen Şirketler Grubu’nun Onursal Başkanıdır.

M. Celal Gökçen

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

1959 yılında Bursa’da doğdu. 1976 yılında başladığı Saint-Joseph Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra üniversite eğitimi için Almanya’ya gitti. Karlsruhe Teknik Üniversitesi’nden 1984 yılında mezun oldu.

Bplas A.Ş., BPO A.Ş., PHI A.Ş., B.E.R.K. Radyo TV A.Ş., Norm Çevre A.Ş., Aquila Aviation Gmbh, Fenix Havacılık A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı; Zeytursan A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir. Celal Gökçen; İngilizce, Fransızca, Almanca ve İtalyanca dillerine üst derecede vakıftır.

Celal Gökçen; 2011-2012 Bursa Rotary Kulübü Başkanlığını, 2012 yılında İtalyan Kültür Derneği Başkanlığını yapmıştır.

Memduh Can Gökçen

YÖNETİM KURULU ÜYESİ (GENEL MÜDÜR)

1996 yılında Karlsruhe/Almanya’da doğdu. 2012 yılında İsviçre’de başladığı Institut Montana Zugerberg Lisesi’ni tamamladı.

Lisans hayatına Rotterdam’da, Erasmus University’de Ekonomi Bölümü ile başlayıp, Amerika’da Boston College’ta devam etti ve son olarak İstanbul Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2021 yılında mezun oldu.

İş hayatında Bplas A.Ş. YK Üyesi (Nisan 2019), BPO A.Ş. YK Üyesi (Mayıs 2019), PHI A.Ş. YK Başkan Vekili (Ekim 2019), Pektat A.Ş. YK Başkan Yardımcısı (Haziran 2020), Zeytursan A.Ş. YK Üyeliği (Mart 2022), Zeytursan Genel Müdürü (Aralık 2022) gibi çeşitli görev ve sorumlulukları halen devam ettirmektedir.

İleri seviyede Almanca ve İngilizce dillerine vakıftır.

Eşref Akın

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

1964 Erzurum doğumlu Eşref Akın, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1987 yılında mezun oldu.

Askerlik görevinin ardından Garanti Bankası’nda iş hayatına başladı. Bankanın farklı departmanlarında ve çeşitli illerdeki şubelerinde 25 yıl boyunca görev yaptı.

Garanti Bankası’nda en son İstanbul Avrupa 6 Bölge Krediler Müdürü olarak çalışmasının ardından, Mart 2016 tarihinde emekli olarak görevinden ayrıldı.

Nisan 2016 tarihinden bu yana Bplas A.Ş. ve Gökçen Grup şirketlerinde CFO olarak çalışmaktadır.

Gamze Boroğlu Zorlu

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

1995 yılında Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nden mezun olan Gamze Boroğlu Zorlu, aynı sene kazandığı Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 2000 yılında tamamladı.

Ticaret hukuku, şirketler hukuku, sözleşmeler hukuku, özellikle perakende ve otomotiv sektörüne yönelik hukuki danışmanlık, birleşme ve devralmalar, fikri mülkiyet hukuku, marka vekilliği gibi çeşitli alanlarda çalışmalar yürütmektedir. Bunların yanı sıra ulusal ve uluslararası çeşitli şirketlerde 10 yılı aşkın süredir üst düzey yöneticilik görevleri yapmaktadır.

İngilizce ve Fransızca dillerini ana dili seviyesinde bilen Gamze Boroğlu Zorlu, aynı zamanda Borbay Hukuk Bürosu’nun kurucu ortağıdır.