Hayâllerimizden biri olan geleneksel Türk içeceği ve günümüzün en sağlıklı sporcu içeceklerinden biri olarak kabul edilen BERRAK TURŞU SUYU’nu üretmeyi başardık. Acılı ve sade olarak MİGROS raflarında yerini alan yeni ürünümüz tabii ki yine pastörize, katkısız ve koruyucusuz.

Zey-Tur-San, dünyanın en büyük hızlı-yemek zincir lokantalarından birinin, Almanya hariç, Avrupa, Afrika ve Orta Doğudaki tek turşu tedarikçisi oldu. Üretim kapasitesini yıllık 15.000 ton sebzeye çıkardı.

Berrak markamızı; hepsiburada.com, n11.com, Getir’de de satış sunduk. Tüm dünyadan aldığımız siparişlerle kapasitemiz 9000 tona çıktı. Aynı yıl, “Tüm Canlar Birdir” diyerek, kimsesiz hayvanların tedavilerine destek olmak için, HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) aracılığıyla veteriner ve kliniklere tedavi sponsorluklarına başladık.

Gemiç tesislerimizde başladığımız üretim kapasitemiz 2 katına çıktı.

150 yıllık bir sanayi üretimi deneyimine sahip olan, Türkiye’nin en köklü ailelerinden Gökçen Ailesi’ne ait BPlas firması, hisselerimizin çoğunu alarak bize ortak oldu.

Türkiye’nin en büyük otomotiv parça tedarikçisi olan BPlas, 1987 yılında Sayın Celal Gökçen yönetiminde kurulmuştur.

Ev markasıyla üretime başladık.

Berrak logomuzu ve Zey-Tur-San kurumsal kimliğimizi yeniledik. Aynı yıl, Berrak markamız, Altın Elbiseli Adam’ın SKYTÜRK’teki TV programına sponsor oldu.

İstanbul-İzmir Karayolu Projesi dolayısıyla, Gedelek’teki tesisimiz istimlak oldu. Gemiç’te 86 bin m2’lik yeni fabrikamızın inşaatı başladı. Arazinin 2.7 dönümlük ağaçlık kısmı, çevre tarlalarımızdaki kimsesiz hayvanlar için bir yaşam alanı haline getirildi.

Fabrikamızın üretim alanı 25 bin m2’ye, yıllık sebze işleme kapasitesi de 8 bin tona çıkarıldı.

Berrak markamızı, internette de satışa sunabilmek için www.tursu.com.tr sayfasını açtık.