Memduh Gökçen  /  Yönetim Kurulu Başkanı

1932 yılında Bursa’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimin Galatasaray Lisesi’nde tamamladı. Yüksek öğrenimini Almanya’da Karlsruhe Üniversitesi’nde yaptı. Türkiye’ye döndükten sonra,  Bursa’da çeşitli şirketlerde genel müdür, kurucu ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptı. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO)’da yönetim kurulu üyeliği ve meclis başkan yardımcılığı yaptı. 1973 yılında belediye meclis üyesi oldu. Belediye meclis başkan yardımcılığına getirildi. 1983’te Anavatan Partisi’nin (ANAP) Bursa kurucuları arasında yer aldı. Aynı yıl yapılan genel seçimde, Bursa milletvekili seçildi. 1987’de parlamenterliği sona erdi. Memduh Gökçen yeniden aday olmadı ve aktif siyasi yaşamdan çekildi. Bursa’nın tarih ve kültür çalışmalarını destekleyen, Bursa Ansiklopedisi’nin yayınlanmasına katkıda bulunan Memduh Gökçen, oğlu Mehmet Celal Gökçen’in CEO’luğunu yaptığı Gökçen Holding Onursal Başkanı’dır.

Mehmet Celal Gökçen  /  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1959 yılında Bursa’da doğdu.  Karlsruhe Teknik Üniversitesi’nden 1984 yılında mezun oldu. Bplas Bursa Plastik A.Ş., Bemsa A.Ş., B.E.R.K. Radyo TV A.Ş., Norm Çevre Tek. A.Ş., Stepin Tasarım A.Ş., Zeytursan A.Ş. ve Aquila Aviation Gmbh’nde Yönetim Kurulu Başkanı; Bursa Çimento Fabrikası A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Başkan Vekili; BPO B-Plas Plastic Omnium A.Ş., Çemtaş Çelik Makina A.Ş., Roda Liman Depolama ve Lojistik İşletmeleri A.Ş., Bemteks Tekstil Ltd. Şti., Buriş A.Ş., Gökçen San. Tic. Ltd. Şti., Bupet Bursa Petrol Ürünleri A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Üyesidir. Tofaş, Toyota, Bureau Veritas gibi kuruluşlarda çeşitli alanlarda seminer ve kurslara katılan Mehmet Celal Gökçen; İngilizce, Fransızca, Almanca ve İtalyanca dillerinin hepsine üst derecede vakıftır.
2011-2012 Bursa Rotary Kulübü Başkanlığını, 2012 yılında İtalyan Kültür Derneği Başkanlığını yapan Mehmet Celal Gökçen, evli ve iki çocuk babasıdır.

Turgay Tüfekçioğlu  /  Yönetim Kurulu Üyesi

1950 yılında Ankara’da doğdu. A.D.M.M. Makina Mühendisliği Bölümün’den 1972’de mezun oldu. Ankara İktisadi İlimler Akademisi’nde İşletme Yönetimi’nde lisansüstü çalışma yaptı. 1973’de A.D.M.M.A.’nde Makina Bölümü’nde asistan oldu.1976’da Ege Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden yüksek lisansını aldı. Amerika’da dil eğitimi gördükten sonra, 1982 yılında Bursa’nın Gedelek Köyü’nde İbrahim Ersoy ile birlikte Zey-Tur-San’ın temellerini attı ve Türkiye’nin ilk pastörize turşusunu üretmek için tesisin makinalarını yaptı. Bu sayede de, Türkiye’nin ilk turşu ihracatını Almanya’ya gerçekleştirdi. 1988’den itibaren Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu, Kazım Mirşan ve Prof. Dr. Orhan Türkdoğan gibi büyük Türk düşünürleriyle çalışmalar yapmış ve birçok kitaplarını yayınlamıştır. Halen Türk dili ve Ön Türk Tarihi ile ilgili araştırmalarına devam etmektedir.

Turgay Tüfekçioğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.